mish
27 اسفند 1401 - 12:17

عروس کویر ایران آماده استقبال از مسافران نوروزی

در حالی شهرستان طبس به عروس کویر ایران مشهور است که با پیگیری‌های انجام شده مقرر شده در بهار ۱۴۰۲ جاذبه‌های گردشگری و زیبای این شهرستان در بیلبوردهای تهران برای معرفی به نمایش گذاشته شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، رسول عراقی صبح امروز در نشست خبری از فعالیت‌های انجام شده در یک سال گذشته خبر داد و اظهار داشت: یکی از اقدامات و کارهایی که امسال پیگیری کردیم قول کمک 4 میلیارد تومانی برای ام ار آی برای شهرستان طبس بود.

وی با بیان اینکه  بخشی از وظایف شورا پیگیری و مطالبات مردمی است گفت: خیرین را دور هم جمع کردیم و  این همدلی سبب شد تا ساختمان زیبا در شهر  برای سالمندان ایجاد شود.

رئیس شورای اسلامی طبس با بیان اینکه در حوزه ورزشی هم در یک سال پیگیری‌های زیادی انجام شد گفت: کمک‌هایی که در حوزه ورزشی انجام شد و تلاش شد تیم‌های مختلف ورزشی را به مسابقات کشوری اعزام کنیم و با تلاش‌های انجام شده توسط شهردار اولین چمن مصنوعی طبس پیگیری و ایجاد شد و سعی می‌شود چمن مصنوعی را در همه محلات طبس ایجاد کنیم.

عراقی بیان کرد: یکی از کارهای ما در شورای اسلامی شهر طبس برگزاری دیدارها و نشست‌های مختلف در پایتخت بود و آنچه که سال‌های سال آرزوی ما بود اینکه از ظرفیت بیلبوردهای تهران برای نمایش جاذبه‌های گردشگری طبس استفاده کنیم و این ظرفیت در  فرودگاه امام و مهرآباد هم نشان داده شود تا همه مردم ایران عروس کویر را ببینند.

رئیس شورای اسلامی  طبس افزود: مقرر شد در بخشی از بیلبوردهای تهران به صورت رایگان عکس‌های طبس به نمایش گذاشته شود.

وی با اشاره به دیدار با تولیت آستان قدس رضوی گفت: در این دیدار صحبت‌های خوبی مطرح شد و مقرر شد طبس به عنوان قطب شترداری کشور مطرح شود، چرا که از عشق‌،آباد تا دیهوک مردم به پرورش شتر مشغول هستند.

رئیس شورای اسلامی  طبس ادامه داد: مقر  شد با حمایت‌های آستان قدس رضوی طبس مرکزیت قطب شتر ایران باشد و در قالب طرح راهبری به خانوارهای بی‌بضاعت کمک شود.

عراقی گفت: در حوزه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها برای قیر پیگیری زیادی داشتیم و حجم آسفالت که برای طبس از اسفند سال گذشته تا امسال به اندازه 6 برابر سال‌های قبل است و علاوه بر قیر بی سابقه‌ترین حجم ماشین‌آلات به شهرداری در  این دوره اختصاص یافته است.

وی بیان کرد: در حوزه عمرانی تلاش شد با خرید سنگ‌شکن  دست دلالان را  در حوزه‌های عمرانی کوتاه کنیم.

عراقی اظهار داشت: بعد از حادثه قطار یزد - مشهد در محوز طبس  اتوبوس آمبولانس به طبس تعلق گرفت.

تدوین طرح تفصیلی شهر طبس

شهردار طبس نیز در این نشست خبری با بیان اینکه طرح تفصیلی شهر طبس در حال تهیه و همچنین بزرگترین بیلبورد شهری نصب شده است، گفت: بهسازی ورودی‌های شهر طبس یکی از اقداماتی است که در آستانه سال نو در این شهرستان انجام شده است.

نصیری افزود: در زمینه سرمایه‌گذاری و انجام کارهای اقتصادی اقدامات خوبی در طبس انجام شده که می‌توان به آماده‌سازی سایت‌های 350 و 79 یاد کرد و براساس ابلاغ‌های انجام شده شهرداری طبس کار احداث واحدهای مسکونی مورد نظر را به عنوان پیمانکار انجام می‌دهد.

وی بیان کرد: روزانه 35 تن زباله در شهر طبس جمع‌آوری می‌شود که در ایام نوروز میزان زباله‌های جمع‌آوری شده در هر روز به 200 تن می‌رسد.

شهردار طبس گفت: برای ساماندهی زباله‌گاه شهر طبس یک میلیارد تومان هزینه شده و در یک سال گذشته شهرداری طبس به 12 هزار و 115 تماس شهروندان که به سامانه 137 تماس گرفتند پاسخ داده شد.

نصیری افزود: شهرداری 25 هزار گل برای نوروز تولید کرده است افزود: رنگ آمیزی جدول‌ها، بلوارها، میادین و بوستان‌های شهر، خط‌کشی 14 کیلومتر معابر شهری و نورپردازی عیدانه از دیگر اقدامات شهرداری طبس در آستانه نوروز 1402 است.

انتهای پیام/254/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098833