mish
14 بهمن 1401 - 15:05

رسیدگی به مشکلات حوزه آرد و نان شهرقدس با برگزاری میز خدمت

امام جمعه شهرقدس گفت: مردم گلایه‌هایی نسبت به آرد و نان داشته و میزخدمت در این خصوص برگزار شد و راه‌اندازی ناظرین افتخاری از پیشنهادات مردم بود تا بتوانند کمک حال اتحادیه‌ها و تعزیرات باشند و مشکلات حوزه آرد و نان کمتر شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرقدس، حجت الاسلام رضا جوکار امام جمعه شهرقدس در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه که ظهر امروز در مصلی برگزار شد، ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و تبریک میلاد با سعادت حضرت علی علیه السلام اظهار کرد: لباس تقوا زینت‌بخش‌ترین لباس‌هاست و موجب جلوگیری از غرق شدن در گناهان و خودکنترلی می‌شود.

وی گفت: از اصول مهم خانواده موفق، معنویت و محبت است و هدیه دادن زوجین به همدیگر، تواضع و فروتنی می‌باشد که در ایجاد و حفظ محبت و مهربانی در خانواده موثر است.

خطیب نماز جمعه شهرقدس با اشاره مردم‌داری، انفاق و یتیم‌نوازی امیرالمومنین علیه السلام، افزود: زلزله شهرستان خوی موجب بی‌سرپناهی مردم شده که کمک‌هایی از سمت هلال احمر ارسال شده اما لازم است کمک‌های نقدی و غیرنقدی بیشتری با همدلی و کمک مومنانه اهدا شود، همانطور که با مواسات در دوران کرونا به یکدیگر کمک کردیم.

حجت الاسلام جوکار به جایگاه مقام پدر اشاره کرد و در ادامه در ارتباط با مراسم معنوی اعتکاف گفت: دانش‌آموزان و رویش‌های گام دوم انقلاب استقبال گسترده‌ای از این مراسم کردند و در چند مسجد اعتکاف برگزار شده و این موج دینداری، پس از پیروزی انقلاب شکل گرفت که از برکات انقلاب اسلامی است.

وی در خصوص دهه فجر به فراری از بیانیه گام دوم اشاره کرد و افزود: به رغم مشکلات، جمهوری اسلامی گام‌های بزرگی برداشت و عظمت پیشرفت‌های کشور در این مدت در مقایسه با انقلاب‌ دیگر کشورها قابل توجه است و ایران به برکت انقلاب اسلامی در جایگاه متعالی قرار دارد و به قطب قدرتمند دنیا رسیده است و به سمت تشکیل تمدن نوین اسلامی و ظهور حرکت می‌کند.

امام جمعه شهرقدس با تاکید بر اینکه ملت قهرمان ۴۴ سال مقابل تمام توطئه‌های دشمن مقاومت کرده و ایستادگی خواهد کرد، ادامه داد: نمایشگاه دستاوردهای دولت و انقلاب اسلامی در طبقه زیرین مصلی شهرقدس به مناسبت دهه فجر را‌ه‌اندازی شده و کشور دارای نمایشگاه‌های بزرگ فضایی و فناوری است و باید با اولویت قراردادن جهان تبیین این دستاوردها را نشان داد.

حجت الاسلام جوکار به برگزاری مراسم «ده شب ده مسجد و ده روز ده مدرسه» و روایتگری انقلاب اسلامی در مدارس اشاره کرد و افزود: دانش آموزان جانانه با آگاهی و بصیرت دستاوردهای نظام را تبیین کرده و نمایشگاهی در مصلی برپا کرده‌اند.

وی تصریح کرد: مردم گلایه‌هایی نسبت به آرد و نان داشته و میزخدمت در این خصوص برگزار شد و راه‌اندازی ناظرین افتخاری از پیشنهادات مردم بود تا بتوانند کمک حال اتحادیه‌ها و تعزیرات باشند و مشکلات حوزه آرد و نان کمتر شود.

پایان پیام/۶۷۰۷۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1016912