mish
13 بهمن 1401 - 17:19

پروژه محوطه‌سازی برج کنترل دریایی جزیره خارگ افتتاح شد

بوشهر- پروژه محوطه سازی برج کنترل دریایی جزیره خارگ است با اعتبار ۸۸ میلیارد ریال به مناسبت دهه مبارک فجر افتتاح شد.

محمدرضا دشتی زاده بخشدار ویژه خارگ در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اداره بندر و دریانوردی یکی از ادارات مهم و حاکمیتی این جزیره در سطح بین المللی است.

وی افزود: با اقدامات مؤثر صورت گرفته در زمینه بهسازی و نوسازی محیط پیرامونی این دستگاه اجرایی پروژه محوطه سازی برج کنترل دریایی جزیره خارگ است که با ۸۸ میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.

بخشدار ویژه خارگ تصریح کرد: این پروژه شامل ۲ هزار و ۹۶۵ مترمربع سواره رو، ۲ هزار و ۲۴۰ مترمربع پیاده رو، چهار هزار و ۱۲۵ مترمربع فضای سبز، چهار هزار و ۶۰ مترمربع فضای توسعه برای آینده است.

برگزاری المپیاد ورزشی در جزیره خارگ

دشتی زاده اظهار کرد: ورزش به رشد خلاقیت افراد کمک می‌کند، اولین المپیاد ورزشی در جزیره خارگ به زودی برگزار خواهد شد.

وی افزود: با هم افزایی و هم گرایی صورت گرفته توسط مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران و در راستای مسئولیت‌های اجتماعی و حمایت از ورزش در سطح جزیره خارگ مبلغ یک میلیارد ریال برای برگزاری اولین المپیاد ورزشی جزیره تخصیص یافت.

بخشدار ویژه خارگ تصریح کرد: تربیت و بدنی و ورزش یکی از مهمترین موضوعات جامعه است که توجه به آن باعث پیشگیری و کاهش بسیار از معضلات و بهبود شرایط سلامت جسمی و روحی افراد می‌شود.

دشتی زاده خاطر نشان کرد: امیدواریم روز به روز شاهد موفقیت بیشتر ورزشکاران عزیز خارگی در سطوح مختلف کشوری، بین‌الملی و جهانی باشیم و روند توسعه ورزش جزیره درخشان از گذشته و با سرعت بیشتری ادامه پیدا کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1015341